Štúrovo-Esztergom

Esztergom - bazilika

Miestny sprievodca vás z móla vezme vláčikom do kopca k impozantnej veľkej bazilike, ktorá pochádza z roku 1001, kedy bola postavená na mieste predchádzajúceho kostola Uhorským Kráľom Štefanom I..  Dnes je kostol katolíckej cirkvi v Maďarsku a sídlom arcibiskupa. Súčasná bazilika bola vysvätená v roku 1856 s koncertom zloženým a riadeným Franz Lisztom. Vychutnajte si živý výklad sprevádzajúci prehliadku interiéru baziliky, vrátane pokladne a krypty, kde boli pochovaní ostatky milovaných maďarských aktivistov.

Doba trvania: cca. 2 hodiny, návšteva pokladnice a kryptou zahŕňať mnoho nerovných schodov hore a dole bez alternatívneho výťahu.

 

Esztergom

Tento výlet vás zavedie ďalej od rieky, pre najlepší pohľad na slávne meandre rieky Dunaj z výšky, kde si takisto vychutnáte obed v miestnej reštaurácii s nádherným výhľadom, než sa vrátite k lodi v Budapešti. Navštívite Esztergomskú baziliku s výkladom, vstupom do pokladnice a krypty. Po návšteve baziliky sa presuniete autobusom do Visegradu, kde uvidíte ruiny starého kráľovského hradu a nádherný výhľad na zákruty Dunaja, alebo, ako hovoria Maďari, "kolená". Tu si vychutnáte obed v miestnej maďarskej reštaurácii pred prechodom cez Szentendre. Po prechádzke Szentendre, malebnej umeleckej osade s dobre zachovalým starým meste, budete mať príležitosť na nákupy a objavovanie miestneho umenia na vlastnú päsť pred cestou autobusom do Budapešti, kde sa vrátite na loď.

Doba trvania: cca. 6.5 hodín.

News

See Kreuzfahrten