Dürnstein

Wachau a Melk

Po prechádzke cez Dürnstein a vonkajšej prehliadky kláštorov sa dopravíte autobusom do Krems, rakúskeho mesta marhúľ. Krásna pešia zóna v starej časti mesta vás pozve na malú prechádzku s voľným časom. Môžete aj vyskúšať marhuľovicu a jedno z najznámejších vín Wachau. Po krátkej jazde dorazíte do Dürnstein, kde uvidíte slávny kláštor. Región Wachau siaha od Krems po Melk. Budete pokračovať pozdĺž Dunaja až zazriete, po asi 30 kilometrov, kostol a kláštor mesta Melk. Návšteva barokového mesta je vyvrcholením tohto výletu. Navštívite napríklad Mramorový sál, kostol a svetovo preslávenú knižnicu obsahujúcu viac ako 80.000 zväzkov a ohromujúce stropné maľby. Z terasy budete mať impozantný pohľad na údolie Dunaja. Vo voľnom čase je možné navštíviť záhrady. Potom vás autobus odvezie späť k lodi.

Trvanie asi 5 hodín

Krásy Wachau

Vaša cesta do Wachau začína cestou do Göttweig, majstrovského diela rakúskeho baroka, ktoré vďaka svojmu umiestneniu ponúka krásny výhľad na krajinu údolia Wachau a Dunaja. Počas prehliadky so sprievodcom uvidíte okrem iného krížovú cestu, kláštorný kostol, krypta a ambitu. Ďalej sa prechádza do mesta Krems, mesta marhúľ, kde si vychutnáte prechádzku v pešej zóne starej časti mesta. Tu budete mať dostatok voľného času, aby ste mohli ochutnať marhuľový likér alebo Veltlínske zelené. Z Krems budete pokračovať v ceste do Dürnsteinu, najslávnejšej vinárskej obce údolia Wachau. Po prechádzke mestom môžete obdivovať slávny kláštor, po ktorom sa vrátite opäť na loď.

Trvanie 4 hodiny.

Prehliadka mesta Dürnstein s návštevou kláštora

Vaša cesta začína priamo pri lodi, odkiaľ sa vydáte na prechádzku spolu s turistickým sprievodcom. Pochôdzkami prejdete cez stredoveký Dürnstein, ktorý sa stal slávnym kvôli uväzneniu kráľa Richarda Levie srdce. Vysoko nad Dunajom ležia ruiny starého hradu Künringerburg. Lúpežný rytieri odtiaľto ovládali celé Wachau a boli považovaní za skutočných majstrov tohto poriečia. Navštívite slávny kláštor Dürnstein, kde sa vám z terasy naskytne nádherný výhľad na Dunaj a časť údolia Wachau.

Trvá asi 1,5 hodiny pešo. Z / do Dürnstein.

Svet vína Langenlois a Krems

Po krátkej jazde autobusom sa ocitnete peknom meste Langenlois, rakúskeho mesta vín. V miestnom vinnom svete skúseností Loisium sa môžete ponoriť do fascinujúceho podzemného sveta vína, ktoré existuje už od 10 storočia. Osobný sprievodca vo vinných pivniciach vás pobaví zábavnými príbehmi zo súčasnosti a oboznámi vás s tradičným životným štýlom v rámci rakúskych vinohradníkov a miestnymi vinnými mýtami a legendami. Pri ochutnávke vín budete môcť ochutnať víno mesiaca. Samozrejme, že najlepšie roky slávnych dolnorakúskych vinárov viedli k stanoveniu maloobchodných cien. Odtiaľto sa ide do starého mesta Krems na spodný koniec vinárskeho regiónu Wachau. Pri malej prechádzke s výkladom objavíte hlavné pamätihodností jedného z najvýznamnejších historických miest v Rakúsku. Pri voľných potulkách vás určite očarí atmosféra pešej zóny.

Trvanie asi 3,5 hodiny, krátka prechádzka, bezbariérový prístup do vínnych pivníc, odporúča sa outdoorové oblečenie.

News

See Kreuzfahrten