Bratislava

Bratislava Bus Tour a prehliadky

Tento výlet sa začína na cestou autobusom na Bratislavský hrad s jedinečným výhľadom na mesto predelené riekou Dunaj. Po krátkej prestávke turné pokračuje okolo Prezidentského paláca do samého srdca najmladšieho hlavného mesta Európy, kde nasleduje pešia prechádzka (cca 2 hodiny.). Navštívite pamätihodnosti mesta, ako dóm svätého Martina, kde bola korunovaná cisárovná Mária Terézia, táto exkurzie odkrýva bohatú históriu Bratislavy a zároveň uvádza moderné mesto s jeho živou atmosférou.

Doba trvania: cca. 3,5 hod

 

Malé Karpaty

Autobusom sa od lode dostanete do oblasti Karpatských hôr cez Modru, Pezinok, Senec – staré kráľovské mestá, k hradu Červený Kameň. Vnútorná prehliadka jedného z najvýznamnejších hradov na Slovensku je doplnená historickým prehľadom (v angličtine / nemčine). Prehliadka pokračuje v Pezinok návštevou miestnej výrobne keramiky, a Svätom Jure, kde v jednej z najlepších vinárskych oblastí nasleduje ochutnávka vín. Cesta späť na loď cez neznáme časti mesta umožňuje hosťom objavovať inú tvár Bratislavy. Celkovo trasa ponúka jedinečnú príležitosť navštíviť jednu z najstarších oblastí Slovenska s jeho tradičnou miestnou kultúrou.

Doba trvania: cca. 5 hodín

 

Bratislava a Malé Karpaty – Celodenný výlet

Tento výlet sa začína cestou autobusom do oblasti Malých Karpát cez Modru, Pezinok, Senec – staré kráľovské mestá, na Hrad Červený Kameň. Prehliadka pokračuje vnútornou prehliadkou zámku s výkladom, po ktorom nasleduje návšteva miestnej keramické manufaktúry v Pezinku a zástavka vo Svätom Juri. Tu je pre hostí pripravená ochutnávka vína a tradičný miestny obed. Popoludní návrat do mesta Bratislavy na prehliadku mesta. Celkovo výlet ponúka vyváženú porciu tradičnej kultúry Slovenska a moderných prvkov v hlavnom meste.

Doba trvania: cca. 8 hodín

Bratislava Prechádzka po centre mesta

Prehliadka prevedie hostí útulným centrom hlavného mesta Slovenska. Vrátane miest, ako dóm svätého Martina, Opera House, St Michaelova dvere, Hlavné námestie a radnica, tento výlet ponúka jedinečnú príležitosť spoznať atmosféru Bratislavy so svojimi živými ulicami a uličkami.

Doba trvania: cca. 2 hod

 

"Oldtimer" City Tour

Jazda v „historickom“ mini vláčiku cez centrálny pešej zóne v Bratislave. Táto cesta prechádza všetky hlavné pamätihodnosti mesta a ponúka k nim výklad v požadovanom jazyku.

Doba trvania: cca. 1 hod

"Husacie hody"

Tento jedinečný výlet nie je bežne prezentovaný pre turistov, ale je po stáročia dobre udržiavaný miestnymi tradíciami a je určený pre všetkých gurmánov. Výlet vezme hostí do tradičnej vidieckej reštaurácie ponúkajúc veľký kultúrny a kulinársky zážitok.

Doba trvania: cca. 4 hodiny

 

Folklórny večer

Tento večerný program prichádza priamo na palubu lode, kde ponúka širokú škálu slovenskej ľudovej hudby a tanca v tradičných kostýmoch. Výber miestnych ovocných destilátov je v priebehu večera ponúkaný na ochutnanie.

Doba trvania: cca. 1,5 hod

News

See Kreuzfahrten