Tulln

Prehliadka mesta (1. Mestské dvory)

Viedeň, hlavné mesto Rakúska, je mesto superlatívov a poteší každého návštevníka. Prehliadka začne cestou  okolo Uránie na Námestie Schwarzenberg a Karlovo námestie, popri Sále Musikverein smerom k Štátnej opery. Okruh bude pokračovať pozdĺž tradičných veľkolepých budov, ako je Parlament, Hradné divadlo, univerzita a Votivsky kostol. Nasleduje príjemná prechádzka cez stredovekú Viedeň a staromestské nádvoria. Pri Dóme svätého Štefana máte voľný čas na návštevu katedrály zvnútra, typických viedenských kaviarní, alebo len na nákupy na známen Kärtner strasse.

Trvanie 3,5 hodiny.

Vienna City Tour (2. Hofburg)

Počas tejto prehliadky spoznáte najvýznamnejšie pamiatky Viedne. Vyrazíte smerom okolo ruského kolesa smerom do centra cez Námestie Schwarzenberg a námestia Karlsplatz, kde uvidíte najkrajší barokový kostol Viedne, okolo sály Musikverein, domovu Viedenskej filharmónie, smerom k Štátnej opere. Z Albertína povedie prechádzka cez Hofburg, bývalej zimnej rezidencie cisárskej rodiny. V "srdci Viedne", na Stephansplatz, budete máť voľný čas na návštevu Dómu svätého Štefana, slávneho orientačného bodu vo Viedni, alebo navštíviť viedenské kaviarne. Cestou sa dostanete aj do Hundertwasserovho domu, jedného z najznámejších príkladov modernej architektúry vo Viedni.

Trvanie asi 3,5 hodiny.

Prehliadka mesta počas vianočných trhov

Pri tejto prehliadky odhalíte ďalšie pamiatky Viedne. Prejdete okolo Pratru a Uránie k Dómu svätého Štefana. Tu budete mať voľný čas vnútornú prehliadku katedrály, alebo navštívenie typickej viedenskej kaviarne. Po krátkej prechádzke pokračujeme autobusom cez cestný okruh pozdĺž tradičných reprezentačných budov, ako sú Štátna opera, Hofburg, parlament, Hradné divadlo, na Námestí Karlsplatz uvidíte najkrajšie barokový kostol Viedne a Musikverein, sídlo Viedenskej filharmónie. Po príchode k radnici budete mať čas navštíviť slávne vianočné trhy. Potom pôjdete autobusom okolo University a Votivního kostola späť k lodi.

Trvanie asi 3,5 hodiny, krátke prechádzky.

Schonbrunnský Zámok

Dnes navštívite najkrajšiu a najslávnejšiu stavbu Rakúska - Zámok Schönbrunn. Bol sídlom kráľa Ľudovíta XIV. a medzinárodne sa preslávil vďaka sfilmovaniu príbehu o cisárovnej Sissi. Bývalý poľovnícky kaštieľ bol neskôr letnou rezidenciou cisárovnej Márie Terézie. Pri výklade sprievodcu vám neuniknú nádhery interiérov. Budete mať ešte času na prechádzku v krásnom parku.

Trvanie asi 3,5 hodiny.

Zámok Schönbrunn a Belvedere

Tento výlet vás zavedie k najvýznamnejších barokových palácov a statkov vo Viedni: Zámok Schönbrunn, bývalá letná rezidencia cisárskej rodiny bol v najväčšom rozkvete v dobách svetovo preslávenej Márie Terézie a cisára Františka Jozefa a jeho ženy Alžbety, ktorý je známa ako "Sissi". Navštívite s nami najkrajšie a najcennejšie obytné a reprezentačné miestnosti z tohto veľkolepého zámku. Vychutnáte si aj pôsobivé záhrady zámku Belvedere, v ktorom trávil letné mesiace slávny vojenský hrdina Prince Eugene ("ušľachtilý rytier").

Trvanie 3,5 hodiny.

Viedeň v noci

Zoznámte sa pri tomto výlete s večernou Viedňou. Začnete presunom po mestskom okruhu, na ktorom uvidíte krásne osvetlené reprezentačné budovy. Krátka prechádzka cez Hofburg, bývalú zimnú rezidenciu cisárskej rodiny, vás zavedie do fascinujúceho sveta Rakúsko-Úhorských Monarchií. Cesta pokračuje cez slávny Grinzing a Sievering k Cobenzl, viedenskému pahorku, odkiaľ je nádherný výhľad na osvetlenú Viedeň. V Neustift am Walde sa môžete venovať návštevám krčmičiek, kde vám pri vychutnávaní poháru vína a malého občerstvenia dotvorí viedenská hudba typické prostredie.

Trvanie asi 3,5 hodiny.

Viedeň v noci na ruskom kole

Počas tohto výletu sa zoznámite s večernou Viedňou. Najskôr sa preveziete na známom ruskom kole, ktoré so svojou výškou 60 metrov vyčnieva na území viedenského Pratru. Jazda v kabíne vám poskytne nádherný výhľad na osvetlenú Viedeň. Potom sa budete presúvať mestským okruhom, na ktorom uvidíte krásne osvetlené reprezentačné budovy. V Neustift am Walde sa môžete venovať návštevám krčmičiek, kde si k dvom pohárom vína vychutnáte a malé občerstvenie viedenská hudbu dotvorí typické prostredie.

Trvanie 3,5 hodiny.

Večerný koncert "Residenzorchester"

Residenzorchester, jeden z najúspešnejších komorných orchestrov vo Viedni, s asi piatimi hráčmi v rokokových a biedermeier kostýmoch, dvomi opernými spevákmi a baletným párom predstavuje najkrajšie melódie Mozarta a Johanna Straussa. Nechajte sa tento večer zlákať krásnymi zvukmi v očarujúcej atmosfére. Počas prestávky, ste pozvaní na pohárik šampanského alebo pomarančový džús.

Trvanie asi 1,5 hodiny, vrátane cesty.

Klenotnica

Tento poldenný výlet vás zavedie do Hofburgu „mesta v meste“ v centre Viedne. Cez bránu Schweizertor vkročíte do najstaršej časť bývalej cisárskej rezidencie. Tu nájdete v klenotnici unikátne poklady Habsburgovcov, medzi nimi rakúsku cisársku korunu a cisársku korunu Svätej rímskej ríše. Ďalšie zaujímavosti sú poklad Rádu zlatého rúna, ako i Burgundský poklad. Objavte očarujúce skvosty cisárovnej a legendárne poklady, ako je roh rozprávkového jednorožca. Exponáty sú nielen svedkami histórie a symboly moci, ale samozrejme majú aj obrovskú materiálnu hodnotu. Po prehliadke ostane kúsok voľného času, ktorú môžete využiť na cestu späť do autobusu cez bývalú súkromnú cisársku záhradu so slávnymi pamiatkami. Autobus vás odvezie späť na loď.

Trvanie asi 3,5 hodiny, chôdze peši.

Sissino múzeum a Strieborná klenotnica

Navštívite bývalé súkromné izby cisára Františka Jozefa a jeho slávnej manželky Alžbety, zvanej Sissi. Vo svete cisárskeho paláca v centre Viedne spoznáte každodenný život panovníka a užasnete nad kulinárskymi postupmi Habsburgovcov. V Sissinom múzeu si môžete poznať komplexnú a neobvyklú osobnosť Alžbety. Prejdete si skutočné životné prostredie cisárovnej a odhalíte mýty a pravdu. Mnohé osobné predmety, rovnako ako najslávnejšie portréty života krásnej cisárovnej Alžbety dokumentované najmä v riadiacom centre habsburskej monarchie. Strieborná komora odráža nádheru cisárskeho stola. Takmer 30 metrov dlhý Milánsky stolový nadstavec, ako aj slávnostný servis pre 140 ľudí sa leskne ako kedysi. Pred odchodom budete mať ešte krátky voľný čas.

Trvanie asi 3,5 hodiny, chodníky, niekoľko schodov v rezidencii, výťah len vo všedné dni.

Dom hudby

Tento výlet Vás pozýva na cestu do sveta hudby priamo v centre Viedne. Tešte sa, aké prekvapenia vás čakajú vo svetovom hlavnom meste hudby! Hudobné dedičstvo a hudobná budúcnosť sú spojené v Dome hudby v zázračných podobách. Získate prehľad o histórii a tradíciách viedenskej hudby a o živote a diele významných hudobníkov a skladateľov, ako sú Joseph Haydn, W.A. Mozart, Ludwig van Beethoven, Franz Schubert a Johann Strauss. Tento jedinečný zážitok zo svetu muziky s rozlohou viac ako 5000m2 sa nachádza v historickom paláci a skrýva aj domov Otta Nicolaia, zakladateľa Viedenského filharmonického orchestra, svetovo presláveného ako základ viedenských novoročných koncertov. Tu je dnes Múzeum viedenskej filharmónie. Využite jedinečnú možnosť dirigovať tento orchester (samozrejme iba virtuálne). Po prehliadke budete mať čas sami vyskúšať početné interaktívne prvky, alebo vybrať si spomedzi nádherných hudobných ukážok. Na spiatočnej ceste k autobusu navštívite najznámejší viedenský hudobný pamätník v Mestskom parku, „zlatého syna“ Johanna Straussa.

Trvanie asi 3,5 hodiny, je v malej vzdialenosti.

Hudobníci a hudba vo Viedni
(Ústredný cintorín a Dom hudby)

Dnes pôjdete na hudobnú cestu do svetového mesta hudby. Ako prvé navštívte skupiny hudobníkov na preslávenom pohrebisku na ústrednom cintoríne (Zentralfriedhof) vo Viedni. Mnoho dôležitých skladateľov, ako sú Beethoven, Schubert, Brahms a rodina Straussovcov tu našli miesto posledného odpočinku. Potom sa ponoríte do sveta hudby vo Viedni. V Dome hudby sú hudobné dedičstvo a hudobná budúce krásnym spôsobom prepojené. Získate prehľad o histórii a tradíciách viedenskej hudby a o živote a diele významných hudobníkov a skladateľov, ako sú Joseph Haydn, WA Mozart, Gustav Mahler a Arnold Schoenberg. Múzeum sídli v historickom paláci a skrýva aj domov Otta Nicolaia zakladateľa orchestra Viedenskej filharmónie, svetovo preslávenej ako orchestra viedenských novoročných koncertov. Tu sa dnes nachádza Múzeum viedenskej filharmónie. Využite jedinečnú príležitosť dirigovať tento orchester (samozrejme iba virtuálne). Po prehliadke budete mať čas vyskúšať si početné interaktívne prvky, alebo vybrať si spomedzi nádherných hudobných ukážok.

Trvanie asi 4 hodiny, je v malej vzdialenosti.

Laxenburg neďaleko Viedne

Dnes navštívite obľúbenú letnú rezidenciu cisárovnej Sissi, Laxenburg pri Viedni. Po príchode k hlavnej bráne romantický vystavaného zámockého parku vás vláčik povedie cez územie parku, ktorý je pokladaný za pamätník historického záhradného dizajnu. Park pamätá veľkosť a osud habsburskej dynastie, ktorú postavili a každý rok navštívili na rekreáciu. Malým prepravníkom sa dostanete cez rybník do slávnej zámockej budovy Franzensburgu. Cisár František II dal hrad postaviť v neogotickom duchu. Jeho najslávnejšie vnuk, cisár František Jozef, tu strávil veľa času ako dieťa a vybral si Laxenburg ako miesto jeho medových týždňov so Sissi. Pozoruhodné interiérové ??dekorácie, drevené stropy, obloženie stien, starožitnosti a obrazy sem boli prenesené zo všetkých častí monarchie. Po prehliadke budete mať čas dopriať si osvieženie v mliekárni, alebo ísť na prechádzku parkom. Nakoniec sa dostanete vláčikom späť k autobusu, odkiaľ sa vrátite k lodi.

Trvanie asi 4 hodiny, niekoľko schodísk v zámku.

Kláštor Klosterneuburg s ochutnávkou vín (Viedenský les - Sever 1)

Neďaleko Viedne leží 900 rokov starý kláštor Klosterneuburg. Navštívite slávny „Verdunský oltár“ s veľkolepými sklennými a zlatníckymi prácami. Tento krídlový oltár je jedným z najzachovalejších a najcennejších umeleckých pokladov stredoveku. Veľkolepý chrám je symbolom prepojenia svetskej a duchovnej moci. Vychutnáte si pohľad na barokové hodnoty v stopách cisára Karola VI a jeho gigantického projektu – „rakúsky Escorial“. Dodnes patrí medzi najstaršie a najväčšie vinice v Rakúsku. Augustiánsky kanonici z Klosterneuburgu sa stali jednými z popredných vinárov v Rakúsku. Pri malej ochutnávke vín s pečivom sa môžete sami presvedčiť o kvalitne vín. Pred odchodom autobusom späť môžete víno kúpiť v kláštornej vinárni.

Trvanie 3,5 hodiny, chodníky, niekoľko schodov.

Kláštor Klosterneuburg a Cisársky apartmán (Viedenský les - Sever 2)

Neďaleko Viedne leží 900 rokov starý kláštor Klosterneuburg. Navštívite slávny „Verdunský oltár“ s veľkolepými sklennými a zlatníckymi prácami. Tento krídlový oltár je jedným z najzachovalejších a najcennejších umeleckých pokladov stredoveku. Veľkolepý chrám je symbolom prepojenia svetskej a duchovnej moci. Vychutnáte si pohľad na barokové hodnoty v stopách cisára Karola VI a jeho gigantického projektu – „rakúsky Escorial“. Cesta imperializmu vás zavedie do cisárskych reprezentačných miestností, kde si vďaka dômyselnej zrkadlovej konštrukcií môžete pohodlne prezrieť slávnu fresku mramorového sálu. Obytné miestnosti panstva sú vybavené nábytkom a početnými umeleckými predmetmi. Po návšteve bude krátke voľno než vás autobus vezme späť.

Trvanie 3,5 hodiny, chodníky, niekoľko schodov.

Kláštor Klosterneuburg a Kahlenberg (Viedenský les - Sever 3)

Neďaleko Viedne leží 900 rokov starý kláštor Klosterneuburg. Navštívite slávny „Verdunský oltár“ s veľkolepými sklennými a zlatníckymi prácami. Tento krídlový oltár je jedným z najzachovalejších a najcennejších umeleckých pokladov stredoveku. Veľkolepý chrám je symbolom prepojenia svetskej a duchovnej moci. Vychutnáte si pohľad na barokové hodnoty v stopách cisára Karola VI a jeho gigantického projektu – „rakúsky Escorial“. Po krátkom voľnom čase sa pôjde cez uličky na Kahlenberg, Viednský pahorok. Odtiaľ sa naskytne nádherný výhľad na Viedeň. Na spiatočnej ceste budete prechádzať slávnymi vinicami v Grinzingu.

Trvanie 3,5 hodiny, chodníky v kláštore, niekoľko schodov.

Viedenský les - Juh

Tento poldenný výlet vás zavedie do slávnych viedenských lesov, lemovaný jasným bukovým lesom na juhu Viedne. Tu môžete vidieť jeden z najkrajších kláštorov v Rakúsku, Heiligenkreuzský kláštor. Okrem iného uvidíte veľkolepý kláštor a pohrebisko posledných Babenbergovcov. Panoramatická cesta vás prevedie cez malebný Helenental do kúpeľov. Umelci z prelomu storočia už dávno vedeli, prečo sem „utekať“ za odpočinkom. V kúpeľnom meste s krásnymi parkami plnom pôsobivých stavieb, budete mať voľný čas. Potom sa vrátite na loď.

Hradné nádvorie

Menej ako hodinu autobusom z Viedne, pokrýva viac než 50 akrov sa ponúka unikátny súbor kráľovskej architektúry a nádhernej prírody vytvorený v novom svetle. Autenticky revitalizované barokového umelecké dielo poskytuje zámocké nádvorie prístup svetu k príjemnemu čaru cisárskeho života. Pozývame vás sa ponoriť do fascinujúcich dôb v stopách princa Eugena a Márie Terézie.

Trvanie asi 4 hodiny, vrátane stretnutia a sprievodného programu.

Hrad Kreuzenstein

Tento poldenný výlet autobusom vás zavedie pred brány Viedne k perle milovníkov stredovekých hradov. Na zalesnenom svahu zbadáte padací most malebného hradu Kreuzenstein. Po celé stáročia nedobytá pevnosť už upadala do popola, keď ju v 19. storočí gróf Wilczek nechal prestavať podľa pôvodných plánov. Kvôli svojej zberateľskej vášni postavil Gróf tento hrad z originálnych častí zozbieraných z celej Európy. Tiež vo vnútri je rozdelená na 16 izieb vybavených 16 000 exponátmi, čo je mimoriadne veľkorysé. V rámci prehliadky uvidíte brnenia a zbrane, obrazy, ručné výrobky a domáci nábytok. Objavíte pôvod mnohých výdobytkov našej doby v starých predmetoch a zvyky každodenného života v stredoveku. Budete mať čas na oddych alebo na prechádzku v lese, kým sa vydaté na spiatočnú cestu, počas ktorej uvidíte zaujímavosti hlavného námestia Korneuburg.

Trvanie 3,5 hodiny, niekoľko schodísk v zámku, bez výťahu.

Hrad Kreuzenstein a Alderwatre

Tento poldenný výlet autobusom vás zavedie pred brány Viedne k perle milovníkov stredovekých hradov. Na zalesnenom svahu zbadáte padací most malebného hradu Kreuzenstein. Po celé stáročia nedobytá pevnosť už upadala do popola, keď ju v 19. storočí gróf Wilczek nechal prestavať podľa pôvodných plánov. Kvôli svojej zberateľskej vášni postavil Gróf tento hrad z originálnych častí zozbieraných z celej Európy. Tiež vo vnútri je rozdelená na 16 izieb vybavených 16 000 exponátmi, čo je mimoriadne veľkorysé. V rámci prehliadky uvidíte brnenia a zbrane, obrazy, ručné výrobky a domáci nábytok. Objavíte pôvod mnohých výdobytkov našej doby v starých predmetoch a zvyky každodenného života v stredoveku. Priamo pri zámku je sokoliarstvo. Tu predstavujú rôzne dravé vtáky pri love na atrapy a ich odvážne letecké manévrov. Ukážka trvá asi 45 minút.

Trvanie asi 4 hodiny, v hradu je niekoľko schodov, bez výťahu (Predstavenie dravých vtákov sa nekoná v pondelky, okrem štátnych sviatkov; vo všedné dni sa môže predstavenie konať aj pred prehliadkou hradu).

News

See Kreuzfahrten