Linz

Linz City Express

Vychutnajte si najkrajšie pamiatky mesta pri posluchu príjemnej hudby spolu s informáciami o kultúre a histórií počas cesty žltým vláčikom. Panoramatická sklenená strecha a kúrenie, zaručuje príjemnu jazdu za každého počasia. City Express si Vás vyzdvihne priamo z lode a odhalí Vám krásy Linzu, tretieho najväčšieho mesta Rakúska.

Trvanie cca 1 hodinu

 

Linz Pöstlingberg

Prehliadka začína krátkou jazdou autobusom na horu Pöstlingberg, obývanú časť mesta Linz. Tu môžete navštíviť pútnicky barokový kostol, s drevenou vyrezávanou pietou a vychutnávať si výhľad na Dunaj a celé mesto. Potom autobusom prejdete k Novému Dómu v Linzi, kde začína pešia prehliadka hlavného mesta horného Rakúska. Veľkú časť centra tvorí pešia zóna, kde objavíte Hlavné námestie s barokovým stĺpom Najsvätejšej Trojice a radnice ako hlavnú atrakciu mesta.

Trvanie 3 hodiny, na prehliadku mesta pešo, počas ceremónie nie je prehliadka pútnického kostola možná.

Český Krumlov

Cesta autobusom cez Haselgraben nad Zwettl a Bad Leonfelden do Krumlova trvá približne 90 minút. V blízkosti mesta České Budějovice leží „Perla Šumavy“, stredoveký Český Krumlov, ktorý sa rozprestiera na oboch brehoch rieky Vltavy. Na skalnatom kopci sa týči druhý najväčší hrad v Čechách - Český Krumlov. Hrad a mesto ovládali tri silné panovnícke rody. Obdivujte jedinečnú architektúru minulosti a inšpirujte sa stredomorskou atmosférou. Do odchodu autobusu späť na loď budete mať ešte dosť času vlastné potulky mestom.

Doba trvania: 5 hodín, čas výletu bez prechádzky v pešej časti.

Steyr a St. Florian

St. Florian, najdôležitejší uzol horného rakúska, bol od 11. storočia obývaný augustínskymi kanonikmi. Neskôr, v období baroka, sa tu usídlil Anton Bruckner, jeden z najväčších skladateľov 19. storočia. V miestnom kostole sa nachádza barokový organ pod ktorým bol Anton Bruckner na vlastnú žiadosť pochovaný.

Po prehliadke kláštora, výlet pokračuje v meste Steyr. Tisíc rokov staré romantické a vianočné mesto je jedným z najkrajších starých miest v Európe. Na sútoku dvoch riek Enns a Steyr, oblasť takzvanej „Romantickej uličky“, sa rozprestiera mesto Steyr v krajine, ktorú Franz Schubert označil ako „neopísateľne krásna“. Romantické mesto spoznáte so sprievodcom. Prezriete si najznámejšie pamiatky mesta, korzo a stredoveké staré mesto, rakúsku najkrajšiu rokokovú sála, zámok Lamberg so šľachtickou knižnicou, Innerbergerské stodoly a krásne námestie. Objavíte romantické uličky a architektonicky očarujúce nádvoria.

Trvanie cca 4,5 hodiny.

Salzburg

(Celodenný výlet s obedovým boxom) Salzburg je bohatý na tradície, históru a kultúru. Krásna príroda a architektúra sú starostlivo vytvárajú jedinečnú súhru. Alexander z Humboldtu miloval mesto Salzburg, ako jedno z najkrajších miest na svete. Autobus vás po dvoch hodinách dovezie do festivalového mesta. Po príchode uvidíte pamiatky, ako je palác Mirabell, Mozarteum, Mozartov dom, kostol svätého Petra a cintorín, rezidenčné oblosti, františkánsky kostol a Mozartovo námestie a jednu z dominánt mesta, pevnosť Hohensalzburg. V barokovom starom meste navštívite katedrálu a festivalový areál. Po obede nasleduje cesta do soľnej komory. V St. Wolfgangu vám ukážeme okrídlený gotický oltár od Michaela Pachera a svetovo preslávený „Biely Rössl na jazere Wolfgangsee“. Spiatočná cesta vedie cez jazera Traun a Gemünden do Obermühlu alebo Linzu, kde na vás bude čakať loď.

Trvani asi 10 hodín, zahŕňa vstup do Salzburgskej katedrály a obedový box z lode.

News

See Kreuzfahrten