Budapest

Klasická prehliadka mesta

Miestny sprievodca vás po príchode do Budapešti prevedie autobusom cez toto obrovské mesto, ktoré je stále pomyselne rozdelené na dve mestá: Buda a Pešť. Navštívite obe strany Dunaja a zastavíte sa pri najvýznamnejších stavbách. Dozvedieť sa všetko o vplyve grófa Andrassyho na maďarskú politiku. Zástavka na námestí Hrdinov vám predstaví impozantné pamiakty. Potom sa presuniete na stranu mesta Buda, kde bude prechádzka v zámku a navštívite slávny chrám Sv. Matiáša so svojím sprievodcom. Odtiaľ budete mať nádherný výhľad na toto krásne mesto.

Doba trvania: cca. 3 hodiny.

 

Nočná prehliadka

Prezrite si mesto v krásach nočného osvetlenia: Svetelné mosty a pamiatky na strane mesta Pest, potom cesta na reťazový most do zámockého kopca. Užite si krátku prechádzku do kopca k hradu, odkiaľ budete mať v noci najlepší výhľad.

Doba trvania: 1,5 hodiny

 

Romantický Puszta

Autobus vás zavezie do maďarskej nížiny južne od Budapešti, kde navštívite žrebčín Tanyacsarda a zažijete pravú maďarskú vidiecku pohostinnosť. Môžete ochutnať domácu marhuľovicu a vychutnať maďarské občerstvenie, ako sú salámy a nakladané feferónky. Vyskúšate si kočiar ťahaný koňom, ktorý vás povozí po poliach a uvidíte maďarských kovbojov prezentovať svoje zručnosti v praskaní bičom, jazde na koči a úžasné jazdecké zručnosti. Navštívite stajne s chovom mladých lipicanov a farmové zvieratká ako sú miestne husi, ovce a bažanty. Po čase určenom pre návštevu poľnohospodárskeho obchodu, kde si budete môcť kúpiť nejaké originálne maďarské paprikové produkty a iné suveníry, je čas na prípitok na rozlúčku s maďarského vína, než vás autobus privedie späť do Budapešti.

Doba trvania: cca. 4 hodín

News

See Kreuzfahrten