Melk

Krásy Wachau

Vaša cesta do Wachau začína cestou do Göttweig, majstrovského diela rakúskeho baroka, ktoré vďaka svojmu umiestneniu ponúka krásny výhľad na krajinu údolia Wachau a Dunaja. Počas prehliadky so sprievodcom uvidíte okrem iného krížovú cestu, kláštorný kostol, krypta a ambitu. Ďalej sa prechádza do mesta Krems, mesta marhúľ, kde si vychutnáte prechádzku v pešej zóne starej časti mesta. Tu budete mať dostatok voľného času, aby ste mohli ochutnať marhuľový likér alebo Veltlínske zelené. Z Krems budete pokračovať v ceste do Dürnsteinu, najslávnejšej vinárskej obce údolia Wachau. Po prechádzke mestom môžete obdivovať slávny kláštor, po ktorom sa vrátite opäť na loď.

Trvanie: asi 4 hodiny, prechádzky.

Melk, Wachau

Návšteva barokového kláštora Melku je určite vrcholom tejto cesty. Navštívte napríklad Mramorový sál, kostol a svetovo preslávenú knižnica s viac ako 80.000 literárnych diel a ohromujúce stropné maľby. Z terasy budete mať impozantný pohľad na údolie Dunaja. Voľný čas je možné využiť k návšteve záhrady. Wachau sa rozkladá od Melku po Krems. Po celú cestu pôjdete pozdĺž Dunaja až uvidíte, asi po 30 kilometroch, kláštor Dürnstein. Po prechádzke mestom známeho vďaka vínu a prehliadku exteriérov kláštora, prejdete autobusom do Krems, rakúskeho mesta marhúľ. Krásna pešia zóna v starej časti mesta vás pozve na malú prechádzku s voľným časom. Môžete aj vyskúšať marhuľovicu a jedno z najznámejších vín Wachau.

Trvanie asi 5 hodín.

Opátstvo Melk

Nad mestom Melk sa na Dunaji čnie veľkolepá baroková stavba. Autobus vás pohodlne dopraví do benediktínskeho kláštora zo začiatku 18. storočia. Počas návštevy so sprievodcom uvidíte aj katedrálu, Mramorový sál a slávnu knižnica s viac ako 80.000 literárnych diel a ohromujúcimi stropnými maľbami. Z terasy budete mať impozantný pohľad na údolie Dunaja. Vo voľnom čase môžete navštíviť nádvorie a záhradu. Kyvadlovou dopravou sa dostanete späť k lodi.

Trvanie 2,5 - 3 hodiny.

News

See Kreuzfahrten